Stones

Jana Korb, Stéphanie N’Duhirahe
28 January 2022
Venue: 
Fyzické divadlo / KD Mlejn, Prag

(English below)

Projekt STONES je dialogem dvou sólových představení, která se pro tento večer potkají na jevišti ve stejném čase. Able Bodies and Stones Jany Korb a Šrámy/La débattue Stéphanie N’Duhirahe se ve scénografii z kamenů, lan a hrazd zaměří na vztah mezi tělem, bolestí, fyzickými schopnostmi a vzpomínkami. Původně sólová představení na pomezí fyzického divadla a současného cirkusu se jedinečným způsobem prolnou v čase i prostoru.

Jana KorbJana Korb v představení Able Bodies And Stones zkoumá možnosti svého těla na hranicích mezi adrenalinem a bolestí, cirkusovou fyzičkou a zraněním, disciplínou a alternativními schopnostmi.

Stéphanie N’Duhirahe v projektu Šrámy/La débattue klade otázky: Co je vzpomínání? Co si my a naše těla uchováváme z různých životních příběhů? A jak je vůbec možné o bolesti mluvit?

The STONES project is a dialog of 2 solos: #AbleBodiesAndStones from Jana Korb and ŠRÁMY/ la débattue from Stéphanie NDuhirahe, between physical performance and circus. Using stones , ropes and trapeze Stéphanie and Jana question the relation between body, pain, ability and remembrance.
More precisely, #AbleBodiesAndStones, explores the body situated between discipline and alternative ability, between circus physicality and injury, between

adrenalin high and pain. And the Main topic of Šrámy/ la débattue is: What is remembrance? What do we and what do our bodies hold from different stories of life? How can we speak about pain?

For this performance Jana and Stephanie weave their work together for a joint dramaturgy.

Umělecká režie, scénář, účinkují / Art direction, script, performers: Jana Korb, Stéphanie N’Duhirahe

Umělecká spolupráce / Artistic collaboration: Jana Korb, Stéphanie N’Duhirahe, Hoppe Hoppinsky, Carmen Küster, Flo* Strass, Benjamin Richter, Jennie Zimmermann, Cécile N’Duhirahe, Hervé Munz, François N’Duhirahe

Konzultanti / Consultants: Melmun Bajarchuu, B.M. Pekař

Zvukový / Sound design: Roman Džačár

Technická spolupráce / Technical Collaboration: Hoppe Hoppinsky

Projekt vznikl s podporou / The project was created with the support of: Gefördert von der Stadt Leipzig – Kulturamt, vom Deutsch-Tschechischen Zukunftsfonds, Fonds Darstellende Künste, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA und Villa Waldberta – Künstlerhaus der Stadt München, Unterstützt vom Verein zur Überwindung der Schwerkraft Berlin, KD Mlejn Praha, Internationales Frauen* Theater Festival Frankfurt, Chamäleon Theater Berlin, Schmilblick spolek Praha, Entrando em Cena São Paulo, Coletivo Galeria Gruta São Paulo, Magdalena München.

Jana Korb je performerka a vzdušná artistka. V současné době se na Na Freie Universität Berlin a Humboldt-Universität zu Berlin věnuje výzkumu v oblasti kultury, je uměleckou ředitelkou festivalu vzdušné artistky LuftFest Berlin, spoluzakladatelkou kulturního prostoru RAW (Berlín) a aktivně přispívá do Magdalena Project (mezinárodní síť žen v současném divadle). Věnuje se také divadlu ve veřejném prostoru. Jako choreografka nebo artistka působila v projektech Christopha Schlingensiefa, Johna Bocka, Taylora Maca, Jill Greenhalgh, Kordula Lobeck de Fabris, Fura dels Baus, bankleer aj. Její výzkum jí zavedl k zapomenutým ženám cirkusu. S představením Vintage! Women! Variete! se vrací zpět k prvním velkým ženám v tomto oboru. Z jejích dalších autorských projektů jmenujme například FehrNah nebo Frau Vladusch.

Stéphanie Nyota N’Duhirahe je cirkusová performerka, která pochází ze Švýcarska. V současné době žije a působí v Praze. Je spoluzakladatelkou novocirkusového Cie Pieds Perchés, se kterým působí hlavně v Čechách, Švýcarsku a Francii. Stéphanie vystudovala Superior School of Arts v Ženevě (HEAD). Během pozdějších studií na Circus School v Quebecu se zaměřila na propojení disciplín nového cirkusu, především vertikálního lana, a výtvarné performance. Svou tvorbu vystavovala v řadě galerií včetně Pratt Manhattan Gallery v New Yorku. Jako performerka vystupovala s velkými uměleckými soubory jako Cirque du Soleil nebo Cirk La Putyka. Mohli jste ji vidět také v The Roundhouse/Londýn, Státní opeře Praha, na festivalu Letní Letná nebo Festival international del Circo/Rio de Janeiro.

More information: https://mlejn.cz/program-akci/jana-korb-stephanie-nduhirahe-stones/

Posted by: